Fr 20. 9.

OKAmžiky - vernisáž

Open gallery
Open gallery

Description of the event

Daniela Kuruc

– je vášnivou malířkou od dětství. Své výtvarné umění si osvojovala u akademických malířů Milana Peterky v Českých Budějovicích a Edviny Hudečkové v Praze. Na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích vystudovala pedagogickou fakultu. V současné době tvoří v Praze.

Toulky přírodou, její pozorování, snění a hudební prožitky jsou velkou inspirací pro její tvorbu. Daniela se snaží zachytit nestálost krajiny, její živly, těkavost krásných momentů života. Ke ztvárnění těchto okamžiků používá zejména pestrobarevné kompozice s plejádou zářivých akrylových barev. Velké formáty pláten umocňují sílu okamžiku pro diváka.

Díky své výtvarné tvorbě se každoročně zúčastňuje charitativních projektů, např. projektu Kalendář, který pomáhá nebo dobročinných uměleckých aukcí, které svým výtěžkem přispívají lidem s handicapem, ať už fyzickým nebo sociálním a tím její práce dostává svůj třetí rozměr.

Vystavovala, mezi jinými, v galerii Černá labuť nebo v Jindřišské věži v Praze. Její díla jste mohli vidět také v Café Prostoru v Národní technické knihovně v Praze nebo v kostele sv. Václava v Lomnici nad Lužnicí.

Event organizer

  • Městské divadlo Jablonec nad Nisou, o.p.s.
  • IČO: 25035746

Contact

365 Jablonec

Provider:

  • Kultura Jablonec, p.o.
    Jiráskova 4898/9, 46601
    Jablonec nad Nisou
  • IČO: 09555340DIČ: CZ09555340

© 365 Jablonec 2024

This page was registered byUX Fans s.r.o.