Description of the event

Slovenská skupina HRDZA působí na světové hudební scéně od roku 1999. Silné hlasy, špičkoví muzikanti a umně zpracované písně spojují staré s novým do příjemného zvuku. Skupina je ovlivněna slovenskou lidovou hudbou, rockovou dravostí, keltskou melodikou, jazzovou rytmikou, ale i exotičtějšími motivy.

Je nám ctí, že můžeme kapelu přivítat u nás v Jablonci, a to v rámci Mezinárodního folklorního festivalu. Koncert se uskuteční v pátek 14. 6. od 18:00 na Letní scéně Eurocentra (v případě extrémně nepříznivého počasí ve Velkém sále).

Zajímavost: Hrdza je miláčkem letních festivalů, fesťáků a jarmarků na Slovensku, ale každoročně několikrát zahraje i v Polsku, České republice a dalších evropských zemích. Vydala šest studiových alb a jedno kompilační album. Její písně a videoklipy jsou oblíbené i u neslovansky mluvících národů po celém světě. Nejsledovanějším videoklipem v zahraničí je Stefan s téměř 40 miliony zhlédnutí.

Více informací o Mezinárodním folklorním festivalu: www.kulturajablonec.cz/akce/mezinarodni-folklorni-festival

Akce je součástí Jabloneckých tónů 2024 a je realizována v rámci projektu „Mezinárodní folklorní festival Jablonec nad Nisou“ za finanční podpory Libereckého kraje.

Foto: https://www.hrdza.sk

Event organizer

  • Kultura Jablonec, p. o.
  • IČO: 09555340

Contact

365 Jablonec

Provider:

  • Kultura Jablonec, p.o.
    Jiráskova 4898/9, 46601
    Jablonec nad Nisou
  • IČO: 09555340DIČ: CZ09555340

© 365 Jablonec 2024

This page was registered byUX Fans s.r.o.